• Kontakt
  Kontakt z nami
  Periodent
  Pn-Pt 10:00 – 18:00
  Gorzów Wlkp.
  ul. Pułaskiego 52
  Tel: 95 729 98 75
  Email: centrum@periodent.pl

Centrum Stomatologiczno-Periodontologiczne

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa

Wszystkie dzieci u dentysty zachowują się inaczej. Samo namówienie malucha do odwiedzenia stomatologa to zmora niejednego rodzica. Co prawda zdarza się czasem, że niektóre dzieciaki z ochotą siadają na fotelu stomatologicznym, dają się znieczulić bez płaczu a na koniec wizyty jeszcze podziękują.

Są to aczkolwiek bardzo rzadkie przypadki. Na ogół bowiem jest tak, że dzieci płaczą już na sam widok strzykawki i nie chcą otwierać ust, by stomatolog zdołał wykonać znieczulenie. Na nieszczęście, często za taki stan rzeczy odpowiadają opiekunowie dziecka.

Rodzice w żadnym razie nie mogą wytwarzać nieprzyjemnych skojarzeń z leczeniem zębów.

Na przykład, najczęstszym błędem jest oszukiwanie dziecka, że pan dentysta nic nie będzie robił tylko zobaczy ząbki. Dopiero jeśli dentysta będzie chciał robić z zębami dziecka coś więcej niż tylko obejrzeć to maluch będzie stawiał opór, gdyż nie to usłyszał od rodziców. Gdy zaś dziecku mówi się przed wizytą „nic się nie bój, nie będzie bolało„, dopiero dziecko z takim przekonaniem idzie do dentysty. Jednak gdy podczas prac dentysty dziecko odczuje ból to następnym razem malec może stracić ufność zarówno do stomatologa jak i do tego co mówią opiekunowie.

Dziecku można lepiej objaśnić całą wizytę u stomatologa. Przed pierwszą wizytą można oznajmić, że dziecko idzie do doktora od ząbków, który zobaczy ząbki a następnie będzie musiał wyczyścić je specjalną maszynką przypominającą szczoteczkę elektryczną. Jeżeli maluch bez strachu wejdzie do gabinetu to jest duże prawdopodobieństwo, że wyjdzie uśmiechnięte i zadowolone. Dlatego więc tak ważna jest należycie przygotowana psychika dziecka, żeby stomatologia dziecięca nie była niczym strasznym.

© 2012 Welcare Wordpress Premium Theme by WPnukes, all rights reserved.
go to top