• Kontakt
  Kontakt z nami
  Periodent
  Pn-Pt 10:00 – 18:00
  Gorzów Wlkp.
  ul. Pułaskiego 52
  Tel: 95 729 98 75
  Email: centrum@periodent.pl

Centrum Stomatologiczno-Periodontologiczne

Zainwestuj w piękny uśmiech!

Piękny uśmiech to nie tylko białe zęby, ale przede wszystkim zdrowe zęby. Aktualnie na rynku istnieją niezliczone ilości produktów, które pomagają zapewnić dobry stan jamy ustnej.

Nici stomatologiczne (pomagające usunąć resztki pokarmów z powierzchni zębów; stosuje się je w miejscach trudno dostępnych dla szczoteczki), płyny do przepłukiwania jamy ustnej (mające działanie przeciwbakteryjne- niszczą bakterie próchniczo twórcze zawarte w płytce nazębnej), każdego rodzaju pasty (służące do utrzymania czystości jamy ustnej mają działanie przeciwpróchnicze; zapewniają świeży oddech i czysty wygląd zębów) i bez wątpienia szczoteczka do zębów (służąca do rozprowadzania pasty do zębów, usuwania pozostałości pokarmowych i osadu przez pocieranie) to podstawowe akcesoria pomagające zadbać o zdrowie zębów. Jednak nic nie zastąpi wizyty u osoby jaką jest dentysta.

Zapobiegawczo wizyty u stomatologa powinny odbywać się dwa razy w roku. Przy większych schorzeniach dentysta sam zadecyduje o ich częstotliwości. Trzeba pamiętać, że zęby można bardzo szybko stracić.

Złe odżywianie, nieodpowiednia higiena jamy ustnej, zaniedbania podyktowane na ogół lenistwem to główne przyczyny utraty zębów.

Jednakże mimo znacznych postępów w stomatologii zdarzają się przypadki, że najważniejsze metody leczenia nie są w stanie przywrócić dawnego zdrowia zębów. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest także myślenie odczuwania lęku przed wizytą u dentysty albowiem kojarzona jest z bólem. Wtedy „reakcją obronną” jest rezygnacja z takiej wizyty.

© 2012 Welcare Wordpress Premium Theme by WPnukes, all rights reserved.
go to top